PUR izolace – zateplení průmyslových objektů

Průmyslové haly

Použitím polotvrdé stříkané pěnové izolace lze zabránit kondenzaci vody a následnému skapávání ze stropů výrobních a skladovacích hal. Izolace polyuretanovou pěnou se lze této nepříjemnosti účinně bránit. Krom úspor nákladů za vytápění pomůže vrstva izolační pěny i zpevnění konstrukce střechy.

 

Průmyslové podlahy

 

Kontejnery

 

Tradičně používaná minerální vata nemá pro aplikaci ve skladovacích, kancelářských nebo obytných kontejnerech dostatečnou účinnost díky krátké životnosti  a vzniku tepelných mostů. Stříkaná PUR izolace je v tomto případě vhodnější alternativa. Pěnová izolace také není oblíbenou pochoutkou hlodavců, tak jako minerální vata. I v tomto případě používáme polotvrdou pěnu.

 

Nádrže a zásobníky

 

Zateplení PUR pěnou je účinná metoda ochrany proti vnějším vlivům proto se hojně využívá i na izolaci různých druhů nádrží a zásobníků.  Pěna se dokonale propojí s různými druhy podkladu ( beton, kov, dřevo, sklo, … ) a nevznikají tak žádné spoje ani vzduchové mezery.  Nádrže, zásobníky na vodu, sila, jímky, septiky atp. jsou takto dokonale chráněny proti promrzání, korozi a dalším nežádoucím vlivům.

 

Potravinářský a chladírenský průmysl

 

Stříkaná polyuretanová izolace je ekologická a k životnímu prostředí ohleduplná technologie a využívá se hojně i ve skladovacích prostorách, výrobnách nebo restauračních provozech. PUR pěna nechutná různým hlodavcům tak jako celulóza nebo skelná vata, to je její další plus. Měkká pěna funguje také jako zvuková izolace, lze ji tedy použít i jako odhlučnění. Tvrdá pěna naopak funguje i jako parozábrana a hodí se tak např. do vlhkých místností, kuchyní, na stropy nebo podlahy.
Stříkaná izolace slouží rovněž k udržení chladu. Typické aplikace jsou tak i chladící vozy, mrazicí boxy a dveře. Pro tyto účely se používá tvrdá pěna s uzavřenou buněčnou strukturou. Tento materiál se vyznačuje dlouhou životností, skvělými termoizolačními vlastnostmi a splňuje přísná kritéria ekologické nezávadnosti.

 

 Tel.: +420 603 714 664

Realizace